Hit Counter
last modified...17 December 2001
darkphase (ankara)

 

 

logo

 

 

 

MORTAL VISIONS
(demo)

Mortal Visions
Fear
Desecrator
Dead Bodies

 

END OF LUNACY (demo)
END OF LUNACY
(demo)


Intro (end of lunacy)
No more tears
The mask beyond the lies
I hate you
Search for happiness

 

WANING MOON,
SETTING SUN

(iSTANBUL MÜZiK ÜRETiM)

-A-
intro
no more tears
the mask beyond the lies
the truth is me
shadows of crime

-B-
...
hate...
world of sorrow
last whish
search for happines
dead bodies are cool
outro

 

Barış EROĞLU: Guitar + vocal
Tolga ERGİN: Drums
G. Hakan SAVAŞER: Bass
Erkin ŞAHİN: Guitar

Barış EROĞLU: Guitar + vocal Erkin ŞAHİN: Guitar
G. Hakan SAVAŞER: Bass Tolga ERGİN: Drums

 

old adress for only info


Ragıp Tüzün Cad.
No:270
06180 Yenimahalle
Ankara - TURKEY

TEL/FAX : +90 312 335 0835

 

SEND YOUR LETTERS TO:

Üçev Sokak 16/2
Yenimahalle
Ankara - TURKEY

 

E-MAIL:
darkphase@yahoogroups.com

 

 

WANING MOON, SETTING SUN
 albümü 2001 ilkbaharında tekrar piyasaya sürüldü. 

 

1989 yılında baterist Tolga, gitarist Zafer ve basçı Melih tarafından kurulan Dark Phase daha sonra Melih ile çıkan anlaşmazlıklar sonucu bas gitara Bülent'i geçmiş ve daha sonra Bülent'in yerine vokal/gitar'a Barış Eroğlu ve bas gitarada Cem Göksel'i almışlar... Dark Phase, bu kadroyla ilk demoları olan "Mortal Visions"ı çıkardılar. Bu demo Hazy Hill'den Ufuk Önen'nin prodüktörlüğünde 4 parçadan oluşan bir demo... Grup ardından ikinci demoları olan "End of Lunacy" ile büyük bir çıkış yaptılar bir intro ve 4 parçadan oluşan bu demoyla hayran kitlesini büyüttü... Grup uzun bir sessizlikten sonra "Wanning Moon, Setting Sun" adlı albümlerini çıkardı.. Bu albümde kadroda değişiklikler oldu. Grubun kurulduğundan beri var olan Zafer Altundağ'ın yerine Erkin Şahin, Basçı Cem'in yerine ise Metalium'dan G.Hakan Savaşer geçti...

ŞİMDİLİK (ESKİ) KISA BİR RÖPORTAJ

Soru: Sizin bir İngilizce konseriniz vardı. Bunu biraz anlatır mısınız?
Cevap: Tabi... Bu konser Londra' da en büyük konser araştırma merkezi adına, kanserlilere yardım amacıyla verildi. Ayrıca bu konserin çok büyük bir önemi var ki o da Heavy Metal' in beşiği olan İngiltere 'de ilk kez gidip bir Türk grubunun konser vermesiydi. Bunu biz başardık.

darkphase ..Band pictureSoru: Biraz da grup hakkında çıkan haberlerden konuşalım... İlginç bir olay: Hürriyet gazetesinde sizinle ilgili bir haber çıkmış zamanında.
Cevap: Evet. Bizim gibi gruplar dinleyenlere Underground dergiler veya radyolarla ulaşabilir, ama bu gazete milyonlarca kişinin evine giriyor. İlk albümümüzün çıkış haberi bu gazetede verilmişti ve bizi çok sevindirmişti.

 

Soru: Romantik metalciler diye bir haber verilmiş yine başka bir tarihte ve yine Hürriyet gazetesinde.
Cevap: Bu lafı biz çıkarmadık. Bizimle röportaj yapan arkadaş albümümüzü dinleyip böyle bir yakıştırma yapmış. Bu albümde en sert parçada bile bayan vokal filan vardı, belki bu yüzden olabilir. Ayrıca onların söylediğine göre albümümüz '94' te çıkan diğer albümlere göre çok daha farklıymış.

old pictureSoru: Hilton otelinde bir konser vermişsiniz ve bu konserden sonra "Burjuva grubu" olarak tepkiler almışsınız...
Cevap: Evet, eleştiriler aldek. Neden Hilton otelinde çaldek diye eleştiriler de geldi. Bizi protest ruhuna ihanet etmekle, burjuva emellere hizmet etmekle suçladelar. Fakat bunun bujuvaizm veya başka hiçbir alakase yok! Sonuçta bu bir standartter. Seyirciye saygesı olan seyircisini imkanlar dahilinde en iyi yerlerde ağırlamak ister. Biz de seyircimizi Hilton Oteli' nin balo sonunda (terasında) çalarak onurlandırdık.

Soru: Peki şu kavgalar, birbirini çekememeler (çekişmeler) için ne düşünüyorsun?
Cevap: Çekişmeler anlamsız, zaten her zaman anlamsız olmuştur. Herkes birşeyler için çaba sarfediyor ve kendi inancını savunuyor. Neticede müzik yapanların böyle şeylerle uğraşmaması gerekiyor. Son senelerde izlediğimiz kadarıyla müzik adına birşey yapan grupların sayısı çok az zaten. Acaba bunların haricindekiler bu işi imaj için mi yapıyorlar bilmiyoruz ama böyle çatışmalarla da ilgilenmiyoruz açıkçası. Bizim bir düşüncemiz var o da şu: Yaptığın müziği beğeniyorsan seyircin de beğenir. Müzik yapmak istiyorsan sahnede çıkıp çalarsın sonra gidip oh ne güzel konserdi ve ya tüh keşke daha iyi dersin ya da boks ringine çıkıp birileriyle dövüşürsün rahatlarsın. Bunun müzikle bir ilgisinin olduğunu sanmıyoruz. Şunu da söyleyelim ki: Hiçbirisi umurumuzda değil, hiçbirini takmıyoruz ayrıca hiçbirini adam yerine bile koymuyoruz. Yani bu kadar da açık konuşuyoruz. (Eğer müzik yapsalardı [çatışanlar] kendilerini bir şekilde ispatlarlardı.) Önemli olan sahnedeki performanstır. Yoksa o bana küfür etti, ben de arkasından küfür edeyim yok bir yerde sıkıştırıp döveyim... vs. bunların müzisyenlikle ne kadar ilgisi var bilmiyoruz.
Darkphase BAND PICTUTE..1995

Soru: Bu kavga ortamında Darkphase grubu kimlere, hangi gruplara daha yakın, kimlerle daha çok görüşüyor, kimlere daha çok yardım ediyor, yardım alıyor?
Cevap: Biz 1989 kuruluşlu, 90 piyasa çıkışlı bir grubuz. 90' a kadar ve 90 başlarında iyi müzik yapılıyordu, iyi demolar çıkıyor, iyi konserler oluyordu ve herkes bu müziği daha iyi hale getirmeye çalışıyordu ve biz de bu tip insan ve gruplarla çok iyi anlaşıyorduk. Çünkü ortada birbirine kuyu kazma ve birbirini arkadan bıçaklama gibi sorunları yoktu insanların. Sonra 92-93 yılından sonra sirkülasyon çok değişti. Ortaya gelip giden gruplar bizim zamanımızda gelip giden gruplarla çok farklı şeyler yapmaya başladı. Bu da bizi rahatsız ediyor ve o yüzden çok fazla grupla görüştüğümüzü söyleyemeyiz. Bundan rahatsız olmadığımızı da söylemeliyiz aslında ama şu bir gerçek biz Ankara' da yapılan bütün konserlere ya çıkıyoruz veya gidiyoruz. Yani gruplarla yakından ilgileniyoruz.

Soru: Albümünüz ne durumda?darkphase .. bandpicture .. 1995new.j
Cevap: Albüm için herşey hazır. Şu anda extra parçalar için uğraşıyoruz. En iyi kaliteyi bulmak için albüme koyacağımız parçalar dışında elimizde iyi parçalar olsun istiyoruz. Yani dediğimiz gibi herşey hazır ve 2-3 ay sonra albüm çıkacak. Aslında tam zamanı bizim kayıda girmemize bağlı, onun sürüncemesi içindeyiz. Ne zaman girsek, ne zaman yapsak diye, ama herşeyin daha iyi olacağını tahmin ediyoruz.

 

Soru: Bu albümde tarzınızda bir değişiklik olacak mı?
Cevap: Tarz olarak eski Darkphase' e göre çok farklı bir Darkphase çıkacak ortaya bu albümde. Daha modern, daha günümüze yakın oldu bize göre, (vokal açısından filan).

Soru: Bir de sorulan bir soru vardır: Daha mı sertleştiniz daha mı yumuşadınız diye...
Cevap: Sertlik ve yumuşaklık o anki duruma bağlıdır. O anki ruh halin nasılsa parçalar da o kadar sert veya yumuşak olur. Bizim bu yüzden başka bir tarza kayma kaygımız yok. Biz nasıl istiyorsak, içimizden nasıl geliyorsa öyle çalıyoruz. Ama dediğimiz gibi tarzımız çok modern, günümüze çok daha yakın, eğlenceli ve enerjik. Biz de bundan çok mutluyuz.

 

konser zamanları

 

 

 

 

 

 

dnadeath ana sayfa - mainpage
Radio Dna DEATH
Konserler  Haberler-News
ilan panosu 
e-mail chat room |  arama-search |  teşekkürler-thanks to |  ziyaretçi defteri-guestbook
gruplar
|  barlar |  müzik firmaları |  dergiler/fanzinler yayın yapan siteler grup tanıtımı yapan siteler
garip
beleş yaşıyoruz |  geberin gülmekten |  donanım-hardware |  programlar-software