Hit Counter
last modified...17 December 2001
dimness through infinity  (aydın)

 

 

logo

 

 

DREADFUL TALES OF FEEBLE BREEZE

DREADFUL TALES OF FEEBLE BREEZE
(Demo  Sep' 98)

Vis Impressa
Dreadful Tales Of Feeble Breeze
The Odium
Silence and Darkness Behind
Whispers From The Far Lands

The Splendid Gate Of Immortality
A Silent Weep
Her Buried Believes
To infinity(Where I Dream)
Ophelia

 

vocals: Aytaç
guitars & back vocals: Emrah
keyboards: Bülent
drums: Anıl
female vocals: Aylin & Aliye

 

 

 

When The Soul Weeps Alone ... DEMO '99

WHEN THE SOUL WEEPS ALONE
(Demo '99) 

When The Soul Weeps Alone...
Suicidally Dreaming Over The Storms(September Despair)
Eternal Sunset

 

vocals: Aytaç
guitars & bass: Emrah
keyboards & drums: Anıl
female vocals: Aylin 

 

Mesudiye Mh. 
Gazi Bul.
21.Sk.  NO:23
  AYDIN
TURKEY

 

 

NYMPH
(2001)

Celestial Divinity
And Begins The Tragedy...
Lurid(1st path)

Dying Embrace
Mourning(part I)
The Solitude Echoes
Mourning(part II)
Woe to Nymph
Unknown Foliages,Faraway
Lurid(2nd path)
Tepid Romance In The Lunar Charm
Down & The Fallen
In The Forest of Melancholy

 

vocals: Ebru
guitars & bass: Emrah
keyboards & drums: Anıl

 

 

 

 

Grup, 1997 Mayıs ayında Anıl ve Emrah tarafından kuruldu. Bu ikilinin uzun süredir bereber çalışması ve kısa süre içinde vokalist  Aytaç' ın da gruba dahil olması Demo fikrinin ortaya çıkmasını sağladı. Nitekim grup 1998 Eylül ayında 11 parçadan oluşan ''Dreadul Tales Of Feeble Breeze'' adlı demoyu yayınladı.  Bu demoda hüznün yanında karanlık temaları da işleyen Dimness Through Infinity yer yer black metal etkilenimleri altında kalıyordu. Bunu yanında şimdi oldugu gibi duygusal ve içe kapanık liriklerle beslenen melankolik melodiler doom metal çatısı altında debut demonun konseptini oluşturuyordu. Underground çevrede oldukça iyi eleştiriler alan 38 dakikalık bu kayıtta grup iki de bayan vokal kullanmıştı.

 

Bir sene boyunca çalışmalarına ara vermeyen grup Ankara'da Stüdyo Sis'te kaydettiği 4 parçayla ikinci demolarının temelini attı. ''When The Soul Weeps Alone...'' ismini verecekleri demo için 3 parçayı seçen grup bu demoda çok yol almış, aynı zamanda da black metal etkilerinden tamamen sıyrılmıştı. 3 depresif parçadan oluşan demoyu grup kendi imkanlarıyla (posta yolu ve distrolar aracılığıyla) dağıttı. Bu duruma rağmen demo bir çok insana ulaştı ve iyi bir satış grafiği çizdi. Grup iki demosunu da gerek yurt içi gerekse yurt dışı bir çok yere gönderdi ve hepsinden de olumlu eleştiriler aldı...

band picture

 

Dimness Through Infinity uzun süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıgı parçaları 2001 yılı içinde albüm formatında yayınlamayı planlıyor. Başlangıçta oldugu gibi davul/klavye görevini üstlenen Anıl ve gitar/bas görevini üstlenen Emrah'ın yanısıra albümde gruba 6 de Session eleman eşlik ediyor. Dimness Through Infinity ''Nymph'' isimli albümlerinde yan flüt ve keman gibi enstrümanlar da kullanarak müzikal çehresini biraz daha genişletti.Ağustos 2000 de Ankara Stüdyo Sis'te albüm kaydına başlayan grup bu albümde de hüzünlü ve duygusal melodileri kullanarak  melankolik  ve depresif yapısını koruyor... 

 

 

 

"When The Soul Weeps Alone" demosu üzerine;

Aydın’dan bir grup. Bu çalışma grubun 2. demosu oluyor. İlk demosu da başarılı olan grubun yeni demosu çok daha oturaklı. Müzikte gelişme ve kimliğini bulma olayı söz konusu. Ufuk Önen ile çalışılmış olmasının da bir hayli etkisi olmuş.
Kayıt iyi. İlk göze çarpan davul tonlarının çok başarılı olması. (Türkiye için). Müzik klasik doom ve oldukça başarılı. Demoda 3 parça var ve ilk parça olan ‘When The Soul....’ Türkiye’de şu ana kadar yapılan en iyi doom parçası. Tabii bir takım aranjman hataları var ama yine de çok rahatsız etmiyor. Gitarlar oldukça sade ve kayıttaki göze batan tek eksi yön; çünkü çok geride kalmış. Bayan vokal olaya renk katar her zaman ama bu sefer ses tonundan kaynaklanan bir başarısızlık söz konusu. Vokal ilk demodakinden çok daha iyi. Oturmuş bir brutal vokal. Klavyeler de iyi ama yetersiz. Piyano olarak da kullanılsaymış daha iyi olabilirmiş. Demo bağımsız olarak çıkmış ve kapak renkli ofset. Başarılı bir çalışma, mutlaka dinleyin.

non serviam
ARALIK '99

 

 

 

 

dnadeath ana sayfa - mainpage
Radio Dna DEATH
Konserler  Haberler-News
ilan panosu 
e-mail chat room |  arama-search |  teşekkürler-thanks to |  ziyaretçi defteri-guestbook
gruplar
|  barlar |  müzik firmaları |  dergiler/fanzinler yayın yapan siteler grup tanıtımı yapan siteler
garip
beleş yaşıyoruz |  geberin gülmekten |  donanım-hardware |  programlar-software