Hit Counter
last modified...17 December 2001
exterminate (çanakkale)

 

EXTERMINATE

 

 

TWISTED GLORY
(2001 Demo
Stüdyo Dino)

Twisted glory
The entreaty
Rockers
I can't bleed

 

Lead Vokal: Bahadır Konu
Lead/Vokal: Kemal Tuna
Lead/Vokal: Emre SÖZER
Bas Gitar: Eray Altay
Davul: Kerem Akın

 

CONTACT ADDRESS:

Fehmi Suda
fehmisuda@hotmail.com

 

 

 


İsmine Exterminate denen (genelde) Çanakkaleli Heavy Metal grubu 7 Haziran 2000 de kuruldu. Kadro Lead Vokal:Bahadır Konu, Lead Gitar: Kemal Tuna, Ritm Gitar: Çağdaş Hüsmenoğlu, Bas: Eray Altay ve Davul: Kerem Akın şeklindeydi. Grup bu kadroyla bir konser verdi. Daha sonra Çağdaş gruptan ayrıldı ve yerine ikinci Lead olarak Emre Sözer geldi. Grup Emre'yle 4 şarkılık bir demo çıkarttı. Çeşitli nedenlerden dolayı demo beklenenden kötü oldu. Bu nedenler başta para yetersizliği, Emre'nin demoya hardcore tarzı şarkı monte etmesi, yaş sorunu ve tecrübesizlik olarak sıralanabilir. Grupta 18 yaş altı 2 insan var halen. Yaş sorunu o yani. Daha sonra Emre de gruptan ayrıldı ve yerine şu anki gitarist Deniz Tuncer geldi. Halen 2. demonun hazırlığı içindeler. Muhtemelen yazın çıkacak (ve kesinlikle daha iyi olacak!!). Grup tarz olarak heavy metal ama müziklerinde power öğelerinede rastlamak mümkün. Cover yaptıkları gruplar genelde: Iron Maiden, Judas Priest, Manowar, Motörhead (Motörhead şarkılarında Kemal vokal yapıyor.) gibi gruplar. Ama konserlerde vb. artık fazla cover yok. Çünkü kendi şarkıları birikmiş durumda. Sanırım hepsi bu kadar. 

Grup hakkında genel bilgi vermeye çalıştım. Sorusu olan varsa bana mail atabilir. Zaten official site yapım aşamasında ve çok yakında online olacak. Grup hakkında herşeyi orda bulabileceksiniz (resimler, videolar, şarkılar v.b). Açıldığı zaman haber vericem. 

Şimdilik hoşçakalın!! LONG LIVE HEAVY METAL!!!!

Fehmi Suda
30 Eylül 2001

 

 

 

21 Temmuz 2001 tarihli yazı...
Grup yaklaşık 2 senedir sapına kadar Heavy Metal yapıyor. Elemanlar: Gitar/vokal: Emre , Gitar/vokal: Kemal , Bas Gitar: Eray , Davul: Kerem şeklinde. Tabi şimdilik. Hala bir vokalist arayışı içinde grup. Şu ana kadar bir demosu bulunuyor. İkinci demo için kolları sıvayan grup stüdyoya girme hazırlığı içinde.
(Para biriktiriyoz, boş durmuyoz heralde) Grubun en bilindik özellikleri: Hemen hemen hiçbir konseri tamamlıyamadan sahneden İNDİRİLMESİ, grup elemanlarının çok ama ÇOK içmesi, durmadan içmesi (bu arada ben grupta değilim ama bu içki muhabbetlerinde %90 bende olurum, ordan biliyorum.) born to rock,drink and fuck lafına tamıtamına uyması ve çok kısıtlı imkan ve ekipmanla çalışmalarına devam etmesidir.

İlk olarak sahneden indirilme olayına değinmek isterim: Grup şu ana kadar 5-6 tane konser verdi (veya vermek istedi.) ve bunlardan sadece birini sağ sağlim tamamlayabildi. Bu da rock festivalindeki konserdi. İlk Çanakkale'nin kordonunda konser verildi, fakat seyirciler pogo yapmaya başlayınca grup ve seyirci güzide polis ekiplerimizce dağıtıldı. Bu olaydan kısa bir süre sonra kordonda 2. kez konser veren grup bu seferde "konser süresini aştığı" gerekçesiyle sahneden aynı saygıdeğer polis ekiplerince indirildi. Daha sonra Otel Anafartalar'da konser vermek isteyen grup bu seferde METAL çaldığı ve bunu çok sert ve yüksek sesli yaptığı gerekçesiyle otel sahibi tarafından yaka paça indirildi. Beyninizi şeetmek istemiyorum, bu bööle gitti. Yaptığımız ev partilerine (gayet içkili olurdu ve gayet yüksek sesli olurdu. Sabaha kadar sürerdi ve hala sürer.) her zaman polisler geldi. Onlar gelmezsede komşuların şikayet mektupları geldi. Zaten birini ibret olsun diye burda yayınlamak istiyoruz ileride. Neyse ikinci olarak çok içeriz yani. Normalde kişi başı 5 litre çivarında bira düşer ve kimse gıkını çıkartmadan içer. Para kalırsa dahada içeriz ama geriye para kalması zor bir ihtimaldir. Hemen hemen her gece piiz olur iicabında. Üçüncü olarak elimizdeki gitarlar ve amfiler (kısaca ekipmanlar) pek iyi değil. Yani bir Tama davul, bir Warwick bas, bir Ibanez gitar ancak rüyamızda görebileceğimiz aletler. Demoyu dinlerseniz ne kadar kısıtlı imkanlarla neler yapılabildiğini takdir edeceğinizi sanıyorum. Yani şöyle ki o demoyu çıkartmak için grup sadece bir gece öğretmen evinde kaldı. Diğer günler çalarken bazı aksilikler olduğu için bir gün sokakta, bir günde yalvar yakar stüdyoda yatıldı (Stüdyo DİNO ya teşekkürler). Zor oldu yani. Yemek derseniz tahmin ettiğiniz gibi kuru ekmek. Başka yok abicim. Olmuyo yani..


Üçüncü olarak: Born to rock, drink and fuck muhabbetini anlatmama gerek yok sanıyorum.. Çakallar sizi!..
Sonuçta budur. Cover şarkılar var yapılan (Motörhead, Metallica,Manowar Iron Maiden v.b). Ve böyle devam ediyor. Şimdilik bu kadar. Çok geyik yaptıysam (ki yaptım, biliyorum ama ortamı daha iyi anlatabilmenen başka yolu yoktu galiba) pardon yani. 
Hade eyvallah!!..
Kılıçlarınızı ıslak tutun, bollllcana için, ve kesinlikle sertlikten veya türünüzden taviz vermeyin!!!

Fehmi Suda
21 Temmuz 2001

 

 

dnadeath ana sayfa - mainpage
Radio Dna DEATH
Konserler  Haberler-News
ilan panosu 
e-mail chat room |  arama-search |  teşekkürler-thanks to |  ziyaretçi defteri-guestbook
gruplar
|  barlar |  müzik firmaları |  dergiler/fanzinler yayın yapan siteler grup tanıtımı yapan siteler
garip
beleş yaşıyoruz |  geberin gülmekten |  donanım-hardware |  programlar-software