Hit Counter
last modified...17 December 2001
golgota
(ankara)

 

logo

 

Göç...1998..Albüm Kapağı

GÖÇ
(Eylül 1998)

1. Seni Seven Yok
2. Sana İnanan Yok
3. Rüyaların Kızı
4. Cennete Yol Yok
5. Göç

 

 

Tuğrul Ersan: Solo & Ritm Gitarlar, Yan Flüt , Klavye
Onur Erbaş: Bas Gitar
Giray Fidan: Davul , Bendir , Elektronik Perküsyon
Aytaç Yürekli: Vokal , Solo & Ritm Gitarlar , Akustik Gitar , Ney

 

CONTACT ADDRESS:

Onur Erbaş
42. Sok. Seçkinler Sit. B2 Blok
D.13 06450 Oran/Ankara
Tel: +90 - 0312 - 490 78 29

Levent Durak
Alidede Sok. 18/14 06540
Y. Ayranca / ANKARA
Tel: +90 - 0312 - 426 64 98

 

 

 

D.E.K.H.
(Dünyanın En Küçük Hayali)

(1999)

1. D.E.K.H. (3:19)
2. Boş Direniş (5:22)
3. Kahin (7:50)
4. Cennete Yol Yok (6:02)
5. Rüyaların Kızı (5:24)
6. Seni Seven Yok (4:03)
7. Göç (9:17)
8. Simyacı (12:06)
9. Musluk Senfonisi (1:50)

 

Dünyanın en küçük hayali...
GOLGOTA'yı oluşturan dört genç müzisyen bir gün gerçeğin farkına varıyor. Aslında bu dört adamın kendilerine bile zor itiraf ettikleri o gerçek şu ki yaşadıkları ülkede hemen hemen hiçbirşey doğru gitmiyor.Henüz onaltılı yaşlarında böylesine acı bir gerçeğin farkına varan herkesin yapacağı gibi dört duvardan oluşan küçük dünyalarına kapanan dört genç adam Dünyanın En Küçük Hayali'ni kurmaya başlıyorlar.Ve alıyorlar ellerine enstrümanlarını , başlıyorlar bu hayalin müziğini yapmaya.İnsanca ve insanlık onurunu ayaklar altına almadan yaşanabilecek güzel bir dünya..İşte tüm hayal yalnızca bu!!!Sonrasında GOLGOTA bu küçücük hayali kendileriyle paylaşacak kitlesini aramaya başlıyor.Ama tüm bulabildikleri yalnızca bir gün köşeyi dönmeyi hayal eden ve bu uğurda harcamayacağı hiçbir insanı değeri olmayan bir yığın insan , mafya - çete - devlet ilişkileri , adaletsiz bir hukuk sistemi , toplumu istedikleri gibi yönlendiren tekel medya patronları , yarattıkları "Ucube Kral"ları ve onların iğrenç böğürtülerini müzik diye topluma kakalayan yapımcı "büyük patron"lar , bu iğrenç "Ucube Kral"ları halka iyice yutturabilmek için açılmış TV müzik kanalları , toplum açlıktan kırılırken dansöz hatunların , mankenlerin dolarlar içinde nasıl yüzdüğünü gösteren magazin programları ve tüm bunların yanında herşeyin farkında olup da hayata küstürülmüş , pasifize edilmiş , sayıları bir elin on parmağını geçmeyecek insan oluyor.

Ama GOLGOTA'nın mücadelesi bitmedi , bitmeyecek de...GOLGOTA hala sonsuz bir umutla kendisiyle Dünyanın En Küçük Hayali'ni paylaşacak bir avuç insanı arıyor.Eğer siz de bunlardan biriyseniz lütfen bize katılın.Bu hayali bizimle paylaşın.Ülke elden gitmeden , çok geç olmadan...

 

Band Picture

 

 Band Picture

 

GOLGOTA Band Picture

      

      1996 yılında, davulcu Giray ve ritm gitarda Tuğrul tarafından kuruldu. Amaçları, içlerindeki heavy metal ateşindeki ısıyı notalara çevirerek bu yolda bir çakıl taşı veya dev gibi kayalardan oluşan bir sur olmaktı. İşte Golgota müzikal açıdan bu zevk ve istekleri yaşarken, ilk altı ayları plan ve fikir aşaması olarak geçti, bu arada enstrümanlarına da hakimiyetlerini geliştiriyorlardı. Bunu hissettikleri anda grubu oluşturdular. Grubun ilk kadrosunda Tuğrul (gitar), Onur (bas), Giray (davul) şeklindeydi. Bu kadroyla yaklaşık 3-4 ay Türkçe sözlü heavy metal yaptıktan sonra Alper'in gitarist olarak kadroya dahil olmasıyla grubun en müzikal alt yapısı oluştu. Daha sonra hızlı bir gelişim içine giren grup sözleri ingilizceye yönlendirdi. Bununla birlikte bir vokalist arayışı başladı. Bu arada GOLGOTA blues gitarıyla ve yamuk yumuk aletlerle heavy metal yapmaya çalışırken (çalışırken diyoruz, çünkü gerçek performansı sergileyemedik) piyasada abuk subuk ve müzikal açıdan yoksun türler bizleri heavy metal'den koparmak yerine bizi daha fazla gazladı. 

     "Şebek H.M.F. dergisinin Atmosfer sayfası bizi galeyana getirerek kötü ama bir o kadar da kazık bir kayıt elde ettik" demolarının ingilizce olmasına rağmen Levent'in vokale geçmesiyle sözler Türkçe'ye döndü ve ideal kadro oluştu.

     Şarkılarını heavy metal süzgecinden geçirerek oluşturan grup sürekli materyaller üzerinde çalışıp üretim yapıyor. Sözleri genel olarak her an etraflarında gördükleri olaylardan esinlenerek yazıyorlar. Kişisel sorunlardan ve sonuna kadar karşı oldukları şeylerden söz yazmıyorlar. Hiçbir zaman tarz ve imaj kaygısı yaşamadıklarını da belirtiyorlar. "Kendimizi asla müzik yapıyoruz diye üstün görmüyoruz, tek amacımız, tepkimizi, söylemek istediklerimizi bildiğimiz tek yolla heavy metalle dile getirmek istiyoruz." Etkilendikleri gruplar ise Megadeth, Iron Maiden, Manowar, Black Sabbath, Motorhead, Judas Priest, Kramp, Dr. Skull, Pentagram gibi gruplar.

     Grubun adını oluşturan GOLGOTA ibranicede kafatası anlamına geliyor. Aynı zamanda bu isim İsa'nın çarmıha gerildiği tepenin adıdır. Aynı zamanda  GOLGOTA' yı oluşturan harfler, grup elemanlarının baş harflerinden oluşuyor.

     Sonuç olarak GOLGOTA yaşama amaçlarını ve felsefelerini şu sözlerle özetliyor:
        
Metal bizim yolumuzdur
            Metal bizim onurumuzdur
            Metal bizim sonumuzdur

 

 

Tuğrul Ersan
Tuğrul Ersan

Solo & Ritm Gitarlar, Yan Flüt , Klavye

Doğum Yılı: 1979
tugrul@ematic.com
ICQ : 28541779

Onur Erbaş
Onur Erbaş

Bas Gitar

Doğum Yılı: 1981
oerbas1@yahoo.com
ICQ : 65454783

 

 

Giray Fidan
Giray Fidan

Davul , Bendir , Elektronik Perküsyon

Doğum Yılı: 1980
gfdan@yahoo.com
ICQ : 66641863

 

 

Aytaç Yürekli
Aytaç Yürekli

Vokal , Solo & Ritm Gitarlar , Akustik Gitar , Ney

Doğum Yılı: 1976
aytac@golgota.8m.com

 

Band Picture

 

 

http://www.golgota.8m.com

 

 

 

dnadeath ana sayfa - mainpage
Radio Dna DEATH
Konserler  Haberler-News
ilan panosu 
e-mail chat room |  arama-search |  teşekkürler-thanks to |  ziyaretçi defteri-guestbook
gruplar
|  barlar |  müzik firmaları |  dergiler/fanzinler yayın yapan siteler grup tanıtımı yapan siteler
garip
beleş yaşıyoruz |  geberin gülmekten |  donanım-hardware |  programlar-software